• +355 69 279 1052
 • +355 852 20 323
 • Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
 • Toure

  Vizitë në Parkun Natyror “Syri i Kaltër”

  Visit of the “Blue Eye” National Park
  Parku Natyror “Syri i Kaltër” është vend turistik shumë tërheqës dhe ndodhet pranë fshatit Muzinë, në rrugën nacionale Delvinë - Gjirokastër.

  Është një pikë shumë piktoreske. Burimi mė i madh dhe mė interesant ndėr 18 burimet qė shpėrthejnė rrėzė Malit tė Gjerė. Ështė shpallur monument natyror. Forma e tij është ovale e ngjashme me formėn e njė syri, që shpėrthen nga toka e errėt nė mes dhe i kaltėr anash. Thellėsia e tij ėshtė tepėr e madhe, dhe arrin mbi 45 m thellėsi. Burimi është i rrethuar me bimësi të dendur dhe plot gjelbërim. Ne sezon te veres ky burim terheq shume edhe ata qe jane profesionist apo entuziast me experience te zhytjes.

  Çdo ditë
  2-3 orë
  Turneu në grup: Minimumi 2
  Shofer / guidë
  Anglisht, Italisht, Shqip
  Nisja nga Porti Sarandë / Hotel
  Detajet e vizitës: Nisja për në Parkun Natyror “Syri i Kaltër”
  Vizita në Parkun Natyror “Syri i Kaltër”
  Pushim ( pije, kafe)
  Nisja për në Port Sarandë/ Hotel
  Çfarë është e përfshirë?: Live Guide
  Makina komode me ajër të kondicionuar
  Bileta për hyrjen në Park

  Cfarë nuk është e përfshirë?
  Ushqimi dhe pijet
  Çmimi: 24.99 euro për person

  Rezervo tourin

  Toure të tjera

  Vizitoni Butrintin Antik, Kalanë e Lekuresit dhe Parkun Kombëtar të Syrit të Kaltër

  Vizitoni Butrintin Antik, Kalanë e Lekuresit dhe Parkun Kombëtar të Syrit të Kaltër

  Në këtë udhetim do të vizitoni Qytetin Antik të Butrintit, Kalanë e Lekuresi dhe Parkun Kombëtar të ...

  10 Day Tour: The Best Of ALBANIA

  Vizitoni vendet me te bukura te Shqiperise ne 10 dite

  Vizitoni vendet me te bukura te Shqiperise ne 10 dite. Behuni pjese e turit tone dhe shijojeni ate. ...

  Saranda Tour 6 days

  Tour 7 ditor ne Shqiperine e Jugut

  Dita 1 - Mberritja ne RINAS / PORT Opsioni1 – Marrja nga Rinas/TiranaMarrja ne aeroport ne mengjes...

  Visit of the sites under UNESCO protection

  Vizitë në qytetet e mbrojtura nga UNESCO

  Turi 6 ditor ka për qëllim prezentimin e qyteteve dhe objekteve që janë nën mbrojtjen e UNESCO-s. Sh...