• +355 69 279 1052
 • +355 852 20 323
 • Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
 • Toure

  Vizitë në fshatin e Qeparosë dhe në plazhet e Himarës

  Visit Qeparo Village and the Himara beaches
  Fshati turistik i Qeparosë shpalos pamjen e vet të mahnitshme menjëherë pas gjirit të Palermos. Himara shtrihet në jug-perëndim të Shqipërisë, në bregdetin Jon.

  Qeparo është fshat që ka tërhequr një numër të madh turistësh. Gjithë fshati ka pamje të bukur dhe arkitektonikë tradicionale. Gjithë rrugicat me kalldrëm dhe kishat e vjetra përbëjnë një figurë magjepsëse. Interes të veçantë paraqesin epigramet Iliro-Kaone në muret e ndërtesave të ndryshme. Në territorin e Qeparoit ka pasur 8 kisha. Në fshat ndodhet edhe Kalaja e Ali Pashë Tepelenës, e cila është vepër e projektuar nga një arkitekt ushtarak francez dhe në ditët e sotme paraqet vlera te veçanta arkitektonike dhe turistike.

  Himara është rajoni është vend malor dhe karakterizohet nga male e kodrina që thepisën drejtpërdrejt në një det të kristaltë, dhe është vend me klimë mesdhetare. Është një ndër pikat më tërheqëse për turistët. Plazhet e saj janë shumë të bukura dhe shumica janë me zallë dhe rërë të imët.

  Çdo ditë
  5-6 orë
  Turneu në grup: Minimumi 2
  Shofer / guidë
  Anglisht, Italisht, Shqip
  Nisja nga Porti Sarandë / Hotel
  Detajet e vizitës: Nisja nga Port Sarandë /Hotel
  Vizitë në fshatin e Qeparosë
  Orë plazhi në Himarë
  Kthim në Port Sarandë / Hotel
  Çfarë është e përfshirë?: Makina komode me ajër të kondicionuar
  Live Guide

  Cfarë nuk është e përfshirë?
  Ushqimi dhe pijet
  Çmimi: 49.99 euro për person

  Rezervo tourin

  Toure të tjera

  Saranda Tour 6 days

  Tour 7 ditor ne Shqiperine e Jugut

  Dita 1 - Mberritja ne RINAS / PORT Opsioni1 – Marrja nga Rinas/TiranaMarrja ne aeroport ne mengjes...

  10 Day Tour: The Best Of ALBANIA

  Vizitoni vendet me te bukura te Shqiperise ne 10 dite

  Vizitoni vendet me te bukura te Shqiperise ne 10 dite. Behuni pjese e turit tone dhe shijojeni ate. ...

  Visit of the sites under UNESCO protection

  Vizitë në qytetet e mbrojtura nga UNESCO

  Turi 6 ditor ka për qëllim prezentimin e qyteteve dhe objekteve që janë nën mbrojtjen e UNESCO-s. Sh...

  1 day tour in Përmet

  Udhëtim 1 ditor në Përmet

  Përmeti është i njohur për turizimin kulturor, shëndetësor dhe atë ekologjik. Udhëtimi drejt Përmeti...