• +355 69 279 1052
 • +355 852 20 323
 • Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
 • Toure

  Tour 7 ditor ne Shqiperine e Jugut

  Saranda Tour 6 days

  Dita 1 - Mberritja ne RINAS / PORT

  Opsioni1  Marrja nga Rinas/Tirana
  Marrja ne aeroport ne mengjes.
  Ne do te udhetojme ne rivieren e Shqiperise, me disa ndalesa ne atraksione turistike
  Mberritja ne hotel

  Opsioni II - Marrja ne portin e Sarandes
  Vizita ne renojat e fshatit mesjetar te Kamincës (Delvinë)
  Vizita e xhamise se Gjin Aleksit ne Rusan
  Kohe e lire ne Delvine (vizita e Kalase se qytetit, ose kafe ne qytet)
  Kthimi ne hotel.

  Dita 2 - Vizite ne Qytetin Muze te Gjirokastres.

  Nisja nga hoteli: 9 am
  Kohezgjatja e turit: 5 ore

   Vizite ne:
  • Kalane e Gjirokastres
  • Muzeu Nacional i Armeve, ne  Kala.
  • Muzeu Etnologjik (Shtepia e E.Hoxha)
  • Shtepia e Zakat dhe Scendula (shtepia me e vjeter ne Gjirokaster)
  • Shtepia Muze e Ismail Kadarese

  Kohe e lire
  Kthimi ne hotel

  Dita 3 - Vizite ne Qytetin Antik te Butrintit dhe ne plazhet e Ksamilit
  Nisja nga hoteli: 9 am
  Kohezgjatja e turit: 5 ore

  Vizite e Qytetit antik te Butrintit
  Dreke dhe kohe e lire ne Ksamil
  kthim ne hotel

  Dita 4 - Vizite ne Parkun Kombetar te Syrit te Kalter, Manastiri i St Nikolas ne Mesopotam, dhe Kalaja e Lekursit

  Nisja nga hoteli: 9 am
  Kohezgjatja e turit: 5 ore

  Vizite ne Sy te Kalter, Park Natyror
  Vizite ne Manastirin e St Nikolas ne Mesopotam
  Vizite ne Kalane e Lekuresit

  Kohe e lire
  Kthim ne hotel

  Dita 5 – Vizite ne Qytetin Antik te Finiqit (Phoenice ose Phoenike) dhe Saranda 

  Nisja nga hoteli: 9 am
  Kohezgjatja e turit: 5 ore

  Vizite ne Qytetin Antik te Finiqit

  Vizite ne qytetin e sarandes, perfshire viziten ne:

  • Sinagog
  • Muzeu arkeologjik
  • Muzeu Historik
  • Kisha e St. Nicholas 
  • Xhamia e qytetit

  Kohe e lire ne qytet
  Kthim ne hotel

  Dita 6 - Vizite ne fshatin e Qeparose and the dhe plazhet e Himares

  Nisja nga hoteli: 9 am
  Kohezgjatja e turit: 6 ore

  Ndalesa e pare, per 30 minuta, ne ujevarat e Borshit

  • Kalaja e Porto Palermos

  Kohe e lire ne plazhet e Himares
  Kthim ne hotel

  Dita 7 - Kthim ne aeroport / port

  Nisja nga hoteli: 10 am

  Çdo javë
  7 dite
  Tur grupor
  Shofer / Guidë
  Shqip, Anglisht, Italisht
  Çfarë është e përfshirë?: Pagesa për muzeume Fjetja me mëngjes Dreka Darka
  Çmimi: 575.00 euro për person

  Rezervo tourin

  Toure të tjera

  Vizitoni Butrintin Antik, Kalanë e Lekuresit dhe Parkun Kombëtar të Syrit të Kaltër

  Vizitoni Butrintin Antik, Kalanë e Lekuresit dhe Parkun Kombëtar të Syrit të Kaltër

  Në këtë udhetim do të vizitoni Qytetin Antik të Butrintit, Kalanë e Lekuresi dhe Parkun Kombëtar të ...

  10 Day Tour: The Best Of ALBANIA

  Vizitoni vendet me te bukura te Shqiperise ne 10 dite

  Vizitoni vendet me te bukura te Shqiperise ne 10 dite. Behuni pjese e turit tone dhe shijojeni ate. ...

  Saranda Tour 6 days

  Tour 7 ditor ne Shqiperine e Jugut

  Dita 1 - Mberritja ne RINAS / PORT Opsioni1 – Marrja nga Rinas/TiranaMarrja ne aeroport ne mengjes...

  Visit of the sites under UNESCO protection

  Vizitë në qytetet e mbrojtura nga UNESCO

  Turi 6 ditor ka për qëllim prezentimin e qyteteve dhe objekteve që janë nën mbrojtjen e UNESCO-s. Sh...