• +355 69 279 1052
 • +355 852 20 323
 • Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
 • Toure

  Vizitoni Manastirin e Shën Marisë së Kostarit

  1 day tour in Saranda
  Manastiri i Kostarit, i cili e ka marrë emrin nga fshati, ndodhet në rrugën Sarandë-Gjirokastër dhe daton nga shekulli XIII. Kisha e Shën Mërisë së Kostarit ngrihet në anën lindore të qytetit antik të Finiqit dhe ndodhet brenda një shpelle në malin Kostar. Pjesa veriperëndimore u ndërtua për herë të parë në 1332 dhe, më vonë, në vitet 1690-1770 u unifikua me pjesën tjetër. I eshtë kushtuar Shën Marisë dhe 15 gushti është dita e festimit, duke e kthyer atë në një pelegrinazh të mrekullueshëm rajonal ...

  Çdo ditë
  2.5 orë
  Turneu në grup: Minimumi 4
  Shofer / Guidë
  Anglisht, Italisht, Shqip
  Nisja nga Porti Sarandë / Hotel
  Çfarë është e përfshirë?: Makina komode me ajër të kondicionuar Live Guide
  Çmimi: 20.00 euro për person
  Rezervo tourin

  Toure të tjera

  Vizitoni Butrintin Antik, Kalanë e Lekuresit dhe Parkun Kombëtar të Syrit të Kaltër

  Vizitoni Butrintin Antik, Kalanë e Lekuresit dhe Parkun Kombëtar të Syrit të Kaltër

  Në këtë udhetim do të vizitoni Qytetin Antik të Butrintit, Kalanë e Lekuresi dhe Parkun Kombëtar të ...

  10 Day Tour: The Best Of ALBANIA

  Vizitoni vendet me te bukura te Shqiperise ne 10 dite

  Vizitoni vendet me te bukura te Shqiperise ne 10 dite. Behuni pjese e turit tone dhe shijojeni ate. ...

  Saranda Tour 6 days

  Tour 7 ditor ne Shqiperine e Jugut

  Dita 1 - Mberritja ne RINAS / PORT Opsioni1 – Marrja nga Rinas/TiranaMarrja ne aeroport ne mengjes...

  Visit of the sites under UNESCO protection

  Vizitë në qytetet e mbrojtura nga UNESCO

  Turi 6 ditor ka për qëllim prezentimin e qyteteve dhe objekteve që janë nën mbrojtjen e UNESCO-s. Sh...