• +355 69 279 1052
 • +355 852 20 323
 • Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
 • Toure

  Vizitoni Manastirin e Shën Gjergjit

  Visit the Saint George Monastery
  Ky tur do t'ju njohe me Manastirin e Shën Gjergjit

  Kompleksi i Manastirit Shën Gjergj ndodhet në kodrën e Demes, duke ofruar një pamje të bukur të Detit Jon në perëndim dhe Liqenit te Butrintit në lindje.

  Manastiri është i fortifikuar me mure të pajisura me kulla dhe frëngji. Përveç ambienteve të ndenjies dhe ambienteve ndihmëse, në qendër të manastirit ndodhet kisha e Shën Gjergjit, e cila është një rindërtim i shek. XIX.

  Ky Kompleks Manastiri është shpallur një monument kulture dhe është një vend vërtet i bukur për tu vizituar.

  Çdo ditë
  3 orë
  Turneu në grup: Minimumi 2
  Shofer / Guidë
  Anglisht, Italisht, Shqip
  Nisja nga Porti Sarandë / Hotel
  Detajet e vizitës: - Nisja nga Porti / Hoteli Sarandë - Vizitoni Manastirin e Shën Gjergjit - Kthimi në Portin / Hotelin e Sarandës
  Çfarë është e përfshirë?: - Makina komode me ajër të kondicionuar - Live Guide
  Çmimi: 25 euro për person (për grupe me min. 4 persona)
  100 euro për 1-3 persona, tur privat

  Rezervo tourin

  Toure të tjera

  Visit of the sites under UNESCO protection

  Vizitë në qytetet e mbrojtura nga UNESCO

  Turi 7 ditor ka për qëllim prezentimin e qyteteve dhe objekteve që janë nën mbrojtjen e UNESCO-s. Sh...

  Saranda Tour 6 days

  Tour 7 ditor ne Shqiperine e Jugut

  Dita 1 - Mberritja ne RINAS / PORT Opsioni1 – Marrja nga Rinas/Tirana...

  Turi i midhjes në Liqenin e Butrintit

  Turi i midhjes në Liqenin e Butrintit

  Në këtë udhetim do të shijoni një shetitje të bukur me varke ne Liqenin e Butrintit: ku do të shihni...

  Vizitoni Butrintin Antik, Kalanë e Lekuresit dhe Parkun Kombëtar të Syrit të Kaltër

  Vizitoni Butrintin Antik, Kalanë e Lekuresit dhe Parkun Kombëtar të Syrit të Kaltër

  Në këtë udhetim do të vizitoni Qytetin Antik të Butrintit, Kalanë e Lekuresi dhe Parkun Kombëtar të ...