• +355 69 279 1052
 • +355 852 20 323
 • Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
 • Toure

  Tour 7 ditor ne Shqiperine e Jugut

  Saranda Tour 6 days

  Dita 1 - Mberritja ne RINAS / PORT

  Opsioni1  Marrja nga Rinas/Tirana
  Marrja ne aeroport ne mengjes.
  Ne do te udhetojme ne rivieren e Shqiperise, me disa ndalesa ne atraksione turistike
  Mberritja ne hotel

  Opsioni II - Marrja ne portin e Sarandes
  Vizita ne renojat e fshatit mesjetar te Kamincës (Delvinë)
  Vizita e xhamise se Gjin Aleksit ne Rusan
  Kohe e lire ne Delvine (vizita e Kalase se qytetit, ose kafe ne qytet)
  Kthimi ne hotel.

  Dita 2 - Vizite ne Qytetin Muze te Gjirokastres.

  Nisja nga hoteli: 9 am
  Kohezgjatja e turit: 5 ore

   Vizite ne:
  • Kalane e Gjirokastres
  • Muzeu Nacional i Armeve, ne  Kala.
  • Muzeu Etnologjik (Shtepia e E.Hoxha)
  • Shtepia e Zakat dhe Scendula (shtepia me e vjeter ne Gjirokaster)
  • Shtepia Muze e Ismail Kadarese

  Kohe e lire
  Kthimi ne hotel

  Dita 3 - Vizite ne Qytetin Antik te Butrintit dhe ne plazhet e Ksamilit
  Nisja nga hoteli: 9 am
  Kohezgjatja e turit: 5 ore

  Vizite e Qytetit antik te Butrintit
  Dreke dhe kohe e lire ne Ksamil
  kthim ne hotel

  Dita 4 - Vizite ne Parkun Kombetar te Syrit te Kalter, Manastiri i St Nikolas ne Mesopotam, dhe Kalaja e Lekursit

  Nisja nga hoteli: 9 am
  Kohezgjatja e turit: 5 ore

  Vizite ne Sy te Kalter, Park Natyror
  Vizite ne Manastirin e St Nikolas ne Mesopotam
  Vizite ne Kalane e Lekuresit

  Kohe e lire
  Kthim ne hotel

  Dita 5 – Vizite ne Qytetin Antik te Finiqit (Phoenice ose Phoenike) dhe Saranda 

  Nisja nga hoteli: 9 am
  Kohezgjatja e turit: 5 ore

  Vizite ne Qytetin Antik te Finiqit

  Vizite ne qytetin e sarandes, perfshire viziten ne:

  • Sinagog
  • Muzeu arkeologjik
  • Muzeu Historik
  • Kisha e St. Nicholas 
  • Xhamia e qytetit

  Kohe e lire ne qytet
  Kthim ne hotel

  Dita 6 - Vizite ne fshatin e Qeparose and the dhe plazhet e Himares

  Nisja nga hoteli: 9 am
  Kohezgjatja e turit: 6 ore

  Ndalesa e pare, per 30 minuta, ne ujevarat e Borshit

  • Kalaja e Porto Palermos

  Kohe e lire ne plazhet e Himares
  Kthim ne hotel

  Dita 7 - Kthim ne aeroport / port

  Nisja nga hoteli: 10 am

  Çdo javë
  7 dite
  Tur grupor
  Shofer / Guidë
  Shqip, Anglisht, Italisht
  Çfarë është e përfshirë?: Pagesa për muzeume Fjetja me mëngjes Dreka Darka
  Çmimi: 575.00 euro për person

  Rezervo tourin

  Vizitoni vendet me te bukura te Shqiperise ne 10 dite

  10 Day Tour: The Best Of ALBANIA

  Vizitoni vendet me te bukura te Shqiperise ne 10 dite. Behuni pjese e turit tone dhe shijojeni ate. Mos e humbisni kete mundesi.

                      

                 

  ITINERARET

  Marrje nga Aeroporti i Tiranes/ose nga porti i Sarandes

  Dita 1 : TIRANA
   Muzeu i Përgjimeve të Sigurimit të Shtetit, Shëtitorja Murat Toptani
  • Akomodim ne hotel, perfshire Mengjes/ Dreke/ Darke
  Dita 2 : KRUJE - DURRES
   Kalaja e Krujës, Muzeu Kombëtar "Gjergj Kastrioti Skënderbeu, Amfiteatri Roman i Durrësit, Muzeu Arkeologjik
  • Akomodim ne hotel, perfshire Mengjes/ Dreke/ Darke
  Dita 3 : POGRADEC - KORCE
   Bulevardi Shën Gjergji, Pazari i Vjetër Korçë, Muzeu arkeologjik i Korçës, Kulla e sahatit e Korçës
  • Akomodim ne hotel, perfshire Mengjes/ Dreke/ Darke
  Dita 4 : BERAT
   Kalaja e Beratit, Muzeu Kombëtar Ikonografik "Onufri", Muzeu Kombëtar Etnografik i Beratit, Lagjja Mangalemi
  • Akomodim ne hotel, perfshire Mengjes/ Dreke/ Darke
  Dita 5 : PERMET - GJIROKASTER
   Banjat e benjes, Këlcyrë, Kalaja e Gjirokastrës, Qafa e Pazarit
  • Akomodim ne hotel, perfshire Mengjes/ Dreke/ Darke
  Dita 6 : BLUE EYE - SARANDA - BUTRINT - KSAMIL
   Syri i Kaltër, Parku kombëtar i Butrintit, koha e lirë në Ksamil
  • Akomodim ne hotel, perfshire Mengjes/ Dreke/ Darke
  Dita 7 : QEPARO - HIMARE - VLORE
   Qeparo, Himare, Vlore
  • Akomodim ne hotel, perfshire Mengjes/ Dreke/ Darke
  Dita 8 : APOLLONIA, FIER
   Parku Arkeologjik i Apolonisë
  • Akomodim ne hotel, perfshire Mengjes/ Dreke/ Darke
  Dita 9 : TIRANA
   Koha e lirë në Tirana
  • Akomodim ne hotel, perfshire Mengjes/ Dreke/ Darke

  Turi organizohet nje here ne muaj
  10 dite
  Turneu në grup: Minimumi 4
  Shofer / Guidë
  Anglisht, Italisht, Shqip
  Marrje nga Aeroporti i Tiranes/ose nga porti i Sarandes
  Çfarë është e përfshirë?: Shoqerues i lcensuar gjate turit Pagesa për muzeume Akomodim ne Hotel, ushqimi i perfshire Mengjes/Dreke/Darke
  Çmimi: 1.320.00 Euro për person 680.00 euro për fëmijë (5-12 vjeç)

  Rezervo tourin

  Vizitë në qytetin e Korçës, Pogradecit dhe fshatit Lin

  Visit in the city of Korça, Pogradec and village Lin
  Korça njihet si qyteti magjik i juglindjes ose “Parisi i vogël” dhe është një nga qendrat kulturore më të rëndësishme të Shqipërisë. Pogradeci qytet piktoresk ndodhet në bregun juperëndimor të Liqenit të Ohrit.

                                                

  Korça është një nga qytetet më të preferuara të Shqipërisë, sepse ka ruajtur arkitekturën origjinale, ka ajët të pastër, për kulturën që shfaq dhe për gastronominë. Arti dhe kultura të bëjnë që të ktheni sytë nga secili cep i qytetit. Gjatë vizitës në Korçë do të vizitoni shumë objekte tjera historike dhe kulturore. Në qytetin e Korçës do të gjeni edhe gatime tradicionale të cilat janë specialitet për qytetin. Vetë muzeumet e shumta në qytet përshkruajnë aktivitetin kulturor ndër shekuj.

  Pogradeci shtrihet në bregun e liqenit të Ohrit. Pogradeci ka një histori të lashtë dhe dokumenta të shumta kulturore, gjeologjike dhe natyrore. Gërmimet arkeologjike në kodrën mbi qytet kanë zbuluar një vendbanim ilir të shekullit V para Krishtit, që i përket fiseve të lashta Desaret dhe mbase Enkelejve.

  Lini wshtw njw gadishull i vogwl nw brigjet perwndimore tw Liqenit tw Ohrit me njw fshat, ku shtwpitw janw tw ndwruara prej gurit dhe tullave.

  Dita I
  Nisja në orën 9:00 am
  Vizitohet qyteti i Pogradecit
  Vizitw në Drilon
  Kohw e lirw nw Lin
  Nisja për në Korçë
  Akomodim në hotel
  Shëtitje e lirë në qytetin në Korçë

  Dita II
  Mëngjës në hotel
  Vizitohen:
  Muzeu i artit mesjetar
  Muzeu arkeologjik
  Pazari i vjeter
  Muzeu i Gjon Millit
  Katedralja Ringjallja e Krishtit
  Xhamia Iljaz Mrahori
  Bulevardi Shen Gjergji
  Mesontorja e Gjuhës Shqipe
  Kthim për në Sarandë

  Çdo ditë
  2 ditor
  Turneu në grup: Minimumi 6
  Shofer / guidë
  Anglisht, Italisht, Shqip
  Nisja nga Porti Sarandë / Hotel
  Çfarë është e përfshirë?: Udhëtim me transport komod me ajër të kondicionuar
  Fjetja me mëngjes
  Çmimi: 79.99 euro për person

  Rezervo tourin

  Vizitë në qytetet e mbrojtura nga UNESCO

  Visit of the sites under UNESCO protection
  Turi 6 ditor ka për qëllim prezentimin e qyteteve dhe objekteve që janë nën mbrojtjen e UNESCO-s. Shqipëria numëron disa qytete dhe objekte që ndodhen si pjesë e trashëgimisë kulturore, prandaj edhe vlera e këtij turi ka rëndësi të madhe kulturore arkeologjike dhe historike.

       

  Gjatë pushimit 6 ditor, ju do të mund të njiheni nga afër me qytetin e Beratit, që ndryshe njihet edhe si qyteti i “një mbi një dritareve”, me Gjirokastrën, qytetin e gurtë që ende ruan me fanatizëm traditën dhe kulturën e vendit, qytetin antik të Butrintit, i cili është shpallur muze në vitin 1961 dhe në vitin 1992 ka hyrë nën mbrojtjen e UNESCO-s.

  Përpos tri qyteteve kryesore që janë nën mbrojtjen e UNESCO-s, do të vizitohen edhe Parku Natyror “Syri i Kaltër”, fshati i vjetër Qeparosë, plazhet e Himarës, Përmetin që ndryshe njihet edhe si “qyteti i Trëndafilave” dhe Tepelena, në të cilën ndodhet Kalaja e Ali Pashë Tepelenës.

  Opsioni 1
  Arritja e klientit nga Rinas / Tiranë

  Dita I
  Arritja e klientit nga Rinas
  Nisja për në Tiranë
  Akomodim në hotel
  Pushim 2 orë
  Shëtitje në qytetin e Tiranës
  Fjetja në Tiranë
  Dita II
  Vizitë në qytetin e Beratit
  Vizitohen:
  Kalaja e Beratit
  Muzeu i Onufrit
  Kisha e Shën Marisë
  Lagjia e Vjetër – Mangalemi
  Muzeu Etnografik
  Kohë e lirë
  Shëtitje në qytet
  Fjetja në Berat
  Dita III
  Gjirokastër dhe Syri i Kaltër
  Vizitohen:
  Kalaja e Gjirokastrës
  Muzeu Etnografik ( shtepia e E.Hoxhes)
  Shtepia muze e Ismail Kadaresë
  Kohë e lirë
  Vizitohet Syri i Kaltër
  Fjetja në Sarandë
  Dita IV
  Butrint dhe Ksamil
  Vizitohen:
  Qyteti antik i Butrintit
  Pushim dhe kohë e lirë në Ksamil
  Fjetja në Sarandë
  Dita V
  Përmet dhe Tepelenë
  Vizitohen:
  Uji i ftohtë në Tepelenë
  Gryka e Këlcyrës
  Ndalesë në Përmet
  Banjot Termale
  Kanionet e Langaricës
  Ura e Katit
  Kalaja e Ali Pashë Tepelenës
  Fjetja në Sarandë
  Dita VI
  Qeparo dhe Himarë
  Ndalesë 30min te Ujëvara e Borshit
  Vizitohen:
  Fshati i Qeparosë
  Kalaja e Porto Palermos
  Pushim në plazhet e Himares
  Dita VII
  Kthim në aeroportin e Rinas/ Tiranë

  Opsion 2
  Arritja e klientit nga Porti Sarandë

  Dita I
  Arritja e klientit nga Porti
  Akomodim në hotel
  Pushim 1 orë
  Vizitë në qytetin e Sarandës
  Vizitohen:
  Porta e Onhezmit
  Sinagoga
  Muzeu Arkeologjik dhe Historik
  Galeria e Arteve
  Fjetja në Sarandë
  Dita II
  Vizitë në qytetin e Beratit
  Vizitohen:
  Kalaja e Beratit
  Muzeu i Onufrit
  Kisha e Shën Marisë
  Lagjia e Vjetër
  Muzeu Etnografik
  Kohë e lirë
  Shëtitje në qytet
  Fjetja në Berat
  Dita III
  Gjirokastër dhe Syri i Kaltër
  Vizitohen:
  Kalaja e Gjirokastrës
  Muzeu Etnografik ( shtepia e E.Hoxhes)
  Shtepitë më të vjetra në qytet
  Shtepia muze e Ismail Kadaresë
  Kohë e lirë
  Vizitohet Syri i Kaltër
  Fjetja në Sarandë
  Dita IV
  Përmet dhe Tepelenë
  Vizitohen:
  Uji i ftohtë në Tepelenë
  Gryka e Këlcyrës
  Ndalesë në Përmet
  Banjor Termale
  Kanionet e Langaricës
  Ura e Katit
  Kalaja e Ali Pashë Tepelenës
  Fjetja në Sarandë
  Dita V
  Përmet dhe Tepelenë
  Vizitohen:
  4-Banjot Termale
  5-Kanionet e Langaricës
  2-Gryka e Kelcyres
  3-ndalese ne qytet
  6-Ura e Katit
  1-Uji i ftohtë në Tepelenë
  7-Kalaja e Ali Pashë Tepelenës
  Fjetja në Sarande
  Dita VI
  Qeparo dhe Himarë
  Ndalesë 30 të ujëvarat e Borshit
  Vizitohen:
  Fshati i Qeparosë
  Kështjella e Porto Palermo
  Pushim në plazhet e Himares
  Dita VII
  Kthim në port

  Çdo javë
  Tur javor
  Tur grupor
  Shofer / Guidë
  Shqip, Anglisht, Italisht
  Çfarë është e përfshirë?: Pagesa për muzeume Fjetja me mëngjes Dreka Darka
  Çmimi: 665.00 euro për person

  Rezervo tourin

  Udhëtim 1 ditor në Përmet

  1 day tour in Përmet
  Përmeti është i njohur për turizimin kulturor, shëndetësor dhe atë ekologjik. Udhëtimi drejt Përmetit është mjaft komod, prandaj edhe ia vlen të udhëtosh në “Qytetin e Trëndafilave”.

  Në antikitet zona e Përmetit njihej me emrin Trifilia dhe qe pjesë e "Rajonit Melotid". Në qendër të qytetit ndodhet një shkëmb, i cili ka një legjendë që lidhet me emrin e qytetit. Përmeti është i njohur në mbarë Shqipërinë për mikpritjen dhe gatimet e shkëlqyera. Ia vlen të shihni bukurinë natyrore që ofron qyteti. Përmeti ka 15 kisha dhe 4 xhami. Afër urës së Katiut do te gjeni banjot termale që kanë efekte kurative. Në një largësi prej 200m nga banjot termale do të gjeni një pamje mahniëtse të Kanionit të Langaricës.

  Çdo ditë
  1 ditë
  Turneu në grup: Minimumi 6
  Shofer / guidë
  Anglisht, Italisht, Shqip
  Nisja nga Porti Sarandë / Hotel
  Detajet e vizitës: Nisja në orën 7:30 am

  Gjatë udhëtimit do të vizitohen:
  - Banjat Termale
  - Kanioni Langarices
  - Gryka e Kelcyres
  - Uji i Ftohte Tepelene
  - Ura e Katiut
  Çfarë është e përfshirë?: Transport komod A/C
  Live Guida
  Kohë e lirë 2 orë
  Çmimi: 51.99 euro për person

  Rezervo tourin

  Zbuloni udhëtime dhe një mënyrë krejt të re për të përjetuar Shqipërinë

  In Albania, visitors are welcomed as guests as part of the country’s rich cultural traditions and heritage. Our small country is so culturally and geographically diverse that it is poised to seduce, as well as surprise you. The warm hospitality of Albanians will make everyone feel at home in this cute and wonderful land. If we have one goal at Tea Tours, it is to use our connections to grant you exclusive access to the most unique experiences, in order to share the contagious zest for life of the Albania.