• Overview
  • Trip Outline
  • Trip Includes
  • Trip Excludes
  • Reviews
  • FAQ

Është një pikë shumë piktoreske. Burimi mė i madh dhe mė interesant ndėr 18 burimet qė shpėrthejnė rrėzė Malit tė Gjerė. Ështė shpallur monument natyror. Forma e tij është ovale e ngjashme me formėn e njė syri, që shpėrthen nga toka e errėt nė mes dhe i kaltėr anash. Thellėsia e tij ėshtė tepėr e madhe, dhe arrin mbi 45 m thellėsi. Burimi është i rrethuar me bimësi të dendur dhe plot gjelbërim. Ne sezon te veres ky burim terheq shume edhe ata qe jane profesionist apo entuziast me experience te zhytjes.

Nisja për në Parkun Natyror “Syri i Kaltër”
Vizita në Parkun Natyror “Syri i Kaltër”
Pushim ( pije, kafe)
Nisja për në Port Sarandë/ Hotel

Live Guide
Makina komode me ajër të kondicionuar
Bileta për hyrjen në Park

Ushqimi dhe pijet

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vizitë në Parkun Natyror “Syri i Kaltër””

No Details Found